Most zajlik a nemzetközi Konzervatív Politikai Akció Konferencia (CPAC) – az amerikai konzervatívok hagyományos eseményét 1974 óta rendezik meg évente az Egyesült Államokban. Az idei konferencia csütörtöktől szombatig tart a Washington közelében fekvő National Harbor rendezvényközpontjában. Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója pénteken tartott beszédet a konferencián.

A helyszínről úgy nyilatkozott az InfoRádiónak, hogy szerinte a CPAC és az amerikai jobboldal ott folytatja a munkát, ahol Donald Trump amerikai elnök első ciklusának a végén kénytelen volt abbahagyni: folytatja a harcot az illegális migráció, a woke, a genderideológia ellen, és fellép a békefolyamat előmozdításáért nemcsak Ukrajnában, hanem Izraelben is.

A CPAC Szánthó Miklós szerint fontos üzenettel bír Magyarország számára is. “Nagyon fontos azt magunkban tudatosítani, hogy Donald Trump a magyar jobboldalnak vagy Magyarországnak nem a megmentője, de harcostársa” – mondta a főigazgató, és a közös célok között említette a migráció vagy a woke elleni küzdelmet, vagy éppen a béke ügyét, de egyben óvatosságra is intett. “Nem szabad előre inni a medve bőrére, nem szabad azt hinni, hogy minden azonnal jóra fog fordulni” – tette hozzá.

Szánthó Miklós óriási eredménynek tartja, hogy a Trump-adminisztráció megszüntette a USAID-támogatásokat a különböző külföldi liberális szervezeteknek, de figyelmeztetett, hogy a finanszírozás nem pusztán a USAID-ból állt, hanem a Soros-hálózathoz mérhető vagyonokkal rendelkező amerikai alapítványok vagy az európai uniós források is nyitva állnak a civil szervezetek előtt, sőt az is fenyeget, hogy a finanszírozást átköltöztetik Európába, ami szerinte a szuverenista erőknek veszélyforrást jelent.

“Ez is egy olyan pont, ahol az óceán két oldalán egyre inkább érezhető jobboldali forradalomnak egyesülnie kell, egyesíteni kell az erőket, csak így jöhet el a patrióták kora, csak így lehet ezt a hálózatot legyőzni, merthogy ez egy százfejű hidra, és a USAID levágása pusztán csak egy lépés volt” – mondta az Alapjogokért Központ főigazgatója.

A CPAC Hungary főszervezőjeként azt is kiemelte, hogy a magyarországi rendezvénynek mindig az volt a célja, hogy közös nemzetközi platformot teremtsen a nemzeti erők számára, és létrehozzon egy globális antiglobalista fórumot. Szerinte erre azért van szükség, mert a baloldali, liberális erők nemzetközi hálózatosodása professzionálisan történt, és ebben a jobboldal lemaradásban volt. Korábban szerinte volt egy olyan tapasztalat, hogy a jobboldali erők nemzeti mozgalmak, ezért lokalisták, és ebből fakadóan képtelenek nemzetközi együttműködésre. Ám “az elmúlt években az alapvető normalitás értékeit olyan szintű támadás érte, főleg a woke meg a genderideológia kapcsán, ami rádöbbentette a különböző jobboldali erőket, hogy ugyanazzal az ellenféllel állnak szemben az USA-ban, Európában, Dél-Amerikában egyaránt”.

Ráadásul mostanra szerinte az is nyilvánvalóvá vált, hogy a XXI. században a legfontosabb politikai választóvonal már nem a jobb- és baloldal, vagy a konzervatívok és liberálisok között húzódik, hanem a szuverenisták és globalisták között. “Ez nagyon érzékelhető volt a Trump–Biden, illetve a Trump–Harris kampányban, de ez a törésvonal érzékelhető Európában is, ezért tudott felemelkedni az elmúlt években a patrióta mozgalom” – mondta Szánthó Miklós.

Az Alapjogokért Központ főigazgatója úgy véli, a legfontosabb ügyekben az amerikai és a magyar jobboldal között egyetértés van, és ennek az összefonódásnak, erőegyesítésnek az erőközpontja tud lenni a CPAC Hungary.