Tallinna Sadama grupi 2026. aasta I kvartali müügitulu moodustas 28 miljonit eurot kahanedes –0,7%, korrigeeritud EBITDA oli 12 miljonit eurot kahanedes –17% ja kasum 5 miljonit eurot kahanedes –33% võrdluses eelneva aasta sama perioodiga. Korrigeeritud EBITDA marginaal oli 41% ja investeeringuid teostati veidi enam kui 1 miljoni euro eest.

2026. aasta I kvartalis kahanesid reisijate arv –3,3%, kaubamahud –8% ja laevakülastuste arv –7% võrra. Laevanduses näitasid reisiparvlaevad stabiilsust – kuigi reisijate arv vähenes –1,2%, kasvas sõidukite arv +0,9%. Botnica oli prahitud 100% ajast nagu eelnevalgi aastal.

„Esimest kvartalit iseloomustas tegevusmahtude vähenemine reisi- ja kaubasadamate segmentides, mida mõjutasid suures osas rasked jääolud ja reisilaevade korralised hooldustööd. Sellegipoolest säilitasime käibe samal tasemel kui aasta tagasi. Perioodi kasumit mõjutasid energia- ja kütusekulude suurenemine ning asjaolu, et aasta tagasi laekus kindlustushüvitis jäämurdja Botnica remonditööde eest,“ kommenteeris tulemusi juhatuse esimees Valdo Kalm.

Tallinna Sadama juhatus tutvustab kontserni finantstulemusi 11. mail, sh kell 10.00 toimub veebiseminar eesti keeles (link eestikeelsele seminarile) ja kell 11.00 toimub seminar inglise keeles (link ingliskeelsele seminarile).

Vahearuandega seotud materjalid on lisatud käesolevale teatele ja on leitavad ka kodulehel:
https://www.ts.ee/investor/vahearuanded/
https://www.ts.ee/investor/infomaterjalid/

Peamised finantsnäitajad (mln EUR):

  I kv 2026 I kv 2025 +/– % Müügitulu 28,1 28,3 –0,2 –0,7% Korrigeeritud EBITDA 11,6 13,9 –2,3 –16,8% Korrigeeritud EBITDA marginaal 41,1% 49,1% –8,0 – Ärikasum 5,7 8,3 –2,6 –31,0% Perioodi kasum 4,6 6,8 –2,2 –32,9% Investeeringud 1,3 3,6 –2,3 –65,0%   31.03.2026 31.12.2025 +/– Varade maht 632,1 622,1 1,6% Intressi kandvad võlakohustused 173,3 173,7 –0,2% Muud kohustused 73,4 67,5 8,7% Omakapital 385,5 380,9 1,2% Aktsiate arv 263,0 263,0 0,0%

Olulisemad sündmused I kvartalis:

  • Kokkulepe parvlaev Regula kasutamiseks asenduslaevana kuni 2028.aasta lõpuni
  • Baffinland ei kasuta 2026. aasta sügisel võimalust Botnica prahtimiseks
  • Paldiski Lõunasadamasse rajatud multifunktsionaalne kai sai kasutusloa
  • Kruiisihooaeg algas sellel aastal juba märtsikuus
  • Tallinna Sadam ja TS Laevad esitasid endiste juhatuse liikmete vastu kahjunõuded tsiviilkohtumenetluses

Müügitulu
Müügitulu langes 2026. aasta I kvartalis 0,2 mln eurot ehk 0,7%. Enim kasvasid tulud elektrienergia müügist (+0,4 mln eurot, +27,3%) ja tulu üleveoteenuse  osutamisest (+47 tuhat eurot, +0,6%). Elektrienergia puhul on suurenenud elektrienergia müüdavad kogused, samuti muutus alates 2026. aasta märtsist AS Tallinna Sadama poolt pakutava võrguteenuste hinnakiri, mis tõstis tulusid võrguteenustelt. Tulu üleveoteenuste osutamisest kasvas tingituna püsitasu muutuvosa indekseerimisest (tööjõu- ja tarbijahinnaindeksite tõus), mis kompenseeris reisitasude vähenemise (kütuse hinnaindeksi languse mõju – indekseerimise aluseks 2025. aasta hinnamuutus)). Ülejäänud tululiigid langesid. Suuremal määral langesid laevatasutulud (–0,3 mln eurot, –4,9%), mida kaubasadamates mõjutas suure mahutavusega tankerite, konteinervedajate ja reisilaevade külastuste vähenemine. Reisisadamates avaldas mõju reisilaevade külastuste arvu vähenemine, kuna toimusid laevade dokitööd. Positiivse poole pealt saabus aasta esimene kruiisilaev esmakordselt juba esimeses kvartalis, mis mõningal määral tasakaalustas laevatasude langust. Kasutusrendi tulu kahanes 0,1 mln eurot ehk 3,2% peamiselt hoonestusõiguselt saadava tulu muutusest. Tulu muudelt teenustelt langes 0,1 mln eurot (–14,5%), mis on peamiselt põhjustatud vähenenud reklaamimüügist Vanasadamas. Kaubatasu tulud samuti langesid (–34 tuhat eurot, –2,0%), kuna langesid kaubamahud. Tulu reisijatasudest langes 28 tuhat eurot ehk 1,3% seoses reisijate arvu vähenemisega kõikidel peamistel liinidel, kuid suuremas osas Tallinn-Helsingi liinil. Laeva prahitasu tuludes, mis on seotud jäämurdja Botnica tegevusega, muutust ei olnud, sarnaselt eelmise aasta esimesele kvartalile teeniti ka sellel aastal 4,0 mln eurot. Müügitulu suurenes kahes segmendis, kasvades enim reisiparvlaevade segmendis (+26 tuhat eurot). Marginaalne kasv toimus ka segmendis muud (+1 tuhat eurot). Müügitulu langes enim kaubasadamate segmendis (–0,2 mln eurot) ja reisisadamate segmendis (–21 tuhat eurot).

EBITDA
Korrigeeritud EBITDA kahanes 2,3 mln euro võrra, kuna müügitulud vähenesid ja tegevuskulud suurenesid. Väikest mõju avaldas ka kapitaliosaluse meetodil kajastatud kahjum sidusettevõttest AS Green Marine. Segmentidest langes korrigeeritud EBITDA kõikides segmentides. Enim vähenesid reisiparvlaevade ja muud segmentide korrigeeritud EBITDAd. Korrigeeritud EBITDA marginaal kasvas 49,1%-lt 41,1%-le.

Kasum
Kasum enne tulumaksu kahanes 2,2 mln eurot (–32,9%) 4,6 mln euroni. Kasumiks kujunes samuti 4,6 mln eurot, mis oli 2,2 mln euro võrra väiksem eelmise aasta võrdlusperioodi näitajast.

Investeeringud
2026. aasta 3 kuuga investeeris kontsern 1,3 mln eurot ehk 2,3 mln eurot vähem kui eelmise aasta samal perioodil. 2026. aasta 3 kuu investeeringud olid peamiselt seotud Paldiski Lõunasadama multifunktsionaalse kai ehitusetööde lõpetamisega ja reisiparvlaevade kastjahutite uuendamisega.

Lühendatud konsolideeritud finantsseisundi aruanne:

tuhandetes  eurodes 31.03.2026 31.12.2025 VARAD     Käibevara     Raha ja raha ekvivalendid 43 227 31 993 Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded 11 862 8 055 Lepingulised varad 277 0 Varud 584 552 Muu käibevara kokku 55 950 40 600 Müügiootel põhivara 0 212 Käibevara kokku 55 950 40 812 Põhivara     Investeeringud sidusettevõttesse 2 596 2 638 Kinnisvarainvesteeringud 14 069 14 069 Materiaalne põhivara 557 241 562 254 Immateriaalne põhivara 2 284 2 290 Põhivara kokku 576 190 581 251 Varad kokku 632 140 622 063       KOHUSTISED     Lühiajalised kohustised     Võlakohustised 72 985 73 001 Eraldised 769 1 895 Sihtfinantseerimine 8 448 19 271 Maksuvõlad 888 943 Võlad tarnijatele ja muud võlad 8 574 11 644 Lepingulised kohustised 3 352 68 Lühiajalised kohustised kokku 95 016 106 822 Pikaajalised kohustised     Võlakohustised 100 300 100 700 Sihtfinantseerimine 50 736 31 447 Muud  võlad 15 1 585 Lepingulised kohustised 622 632 Pikaajalised kohustised kokku 151 673 134 364 Kohustised kokku 246 689 241 186 OMAKAPITAL     Aktsiakapital 263 000 263 000 Ülekurss 44 478 44 478 Kohustuslik reservkapital 23 848 23 848 Jaotamata kasum 54 125 49 551 Omakapital kokku 385 451 380 877 Kohustised ja omakapital kokku 632 140 622 063

Lühendatud konsolideeritud kasumiaruanne

tuhandetes eurodes I kv 2026 I kv 2025 Müügitulu 28 170 28 354 Muud tulud 468 347 Tegevuskulud –9 833 –7 572 Finantsvarade väärtuse langus –20 –213 Tööjõukulud –6 692 –6 488 Põhivara kulum ja väärtuse langus –6 279 –6 068 Muud kulud –119 –102 Ärikasum 5 695 8 258 Finantstulud ja -kulud     Finantstulud 171 342 Finantskulud –1 251 –1 688 Finantstulud ja -kulud kokku –1 080 –1 346 Kapitaliosaluse meetodil arvestatud kasum (+)/ kahjum (–) investeeringutelt sidusettevõttesse –41 –100 Kasum enne tulumaksustamist 4 574 6 812 Perioodi kasum 4 574 6 812 Emaettevõtte omanike osa perioodi kasumist 4 574 6 812 Tava ja lahjendatud puhaskasum aktsia kohta (eurodes) 0,02 0,03

Lühendatud konsolideeritud rahavoogude aruanne:

tuhandetes eurodes I kv 2026 I kv 2025 Kaupade või teenuste müügist laekunud raha 30 737 35 529 Muude tulude eest laekunud raha 39 44 Maksed tarnijatele –12 338 –9 243 Maksed töötajatele ja töötajate eest –6 408 –5 928 Maksed muude kulude eest –126 –130 Äritegevusest laekunud raha 11 904 20 272 Materiaalse põhivara soetamine –4 457 –3 122 Immateriaalse põhivara soetamine –105 –133 Saadud põhivara sihtfinantseerimisest 5 351 2 665 Saadud intressid 203 150 Investeerimistegevuses kasutatud raha 992 –440 Saadud laenude tagasimaksed –400 –400 Makstud intressid –1 256 –1 781 Muud finantseerimistegevusest tulenevad maksed –6 –1 Finantseerimistegevuses kasutatud raha –1 662 –2 182 RAHAVOOG KOKKU 11 234 17 650 Raha ja raha ekvivalendid perioodi alguses 31 993 17 213 Raha ja raha ekvivalentide muutus 11 234 17 650 Raha ja raha ekvivalendid perioodi lõpus 43 227 34 863

Tallinna Sadamale kuulub üks Läänemere suurimaid kauba- ja reisisadamate komplekse. Lisaks reisijate ja kaubavedude teenindamisele tegutseb ettevõte laevanduse ärivaldkonnas läbi oma tütarettevõtete – OÜ TS Laevad korraldab parvlaevaühendust Eesti mandri ja suursaarte vahel ning OÜ TS Shipping osutab multifunktsionaalse jäämurdjaga Botnica jäämurde ja konstruktsioonilaeva teenust Eestis ja offshore projektides. Tallinna Sadama gruppi kuulub ka jäätmekäitlusega tegelev sidusettevõte AS Green Marine.

Lisainfo:

Angelika Annus
Investorsuhete juht
Tel +372 5649 6230
angelika.annus@ts.ee