Summa on suurimate kahjumite seas, mida ükski ettevõte iial kogenud on, kirjutab The Wall Street Journal ja toob välja, et tegu on USA autotootjate seni karmima kohtupäevaga – kui koidab tõsiasi, et elektriambitsioonid niipea ei realiseeru.

Ford on alates aastast 2023 kaotanud elektriautoäriga 13 miljardit dollarit. Firma ütles, et hakkab tugevdama oma sisepõlemismootoriga autode mudelivalikut ning asub tegema nihet hübriidsõidukite suunas ja katsetab niinimetatud läbisõidupikendusega elektriautosid, mille puhul on pardal ka bensiinimootor.

Eesmärk on tõmbuda tagasi kahjumeid tekitavatest toodetest ning suunata elektriautodele eraldatud kapital mudelitele, mille kasumlikkus on kõrgem.

«Selle asemel et matta miljardeid tulevikku, teades samal ajal, et need suured elektriautod iialgi raha tegema ei hakka, sooritame pöörde,» ütles WSJ reporterile Fordi tegevjuht Jim Farley. «Teame nüüd USA turu kohta piisavalt, et olla selle sammu vajalikkuses veendunud.»

Reeglimuutused ja ameeriklaste nõrk nõudlus sunnivad USA autotootjaid hülgama kiireid elektrilisele tulevikule ülemineku plaane. Ford, kes panustas elektriautodele jõuliselt, toob nüüd valdkonda ka ühe jõulisema muutuse.

Ettevõte ütles end püsivat graafikus, et tuua 2027 aastal turule 30 000-dollarise hinnasildiga elektriline pikap. See saab nende sõnutsi olema esimene tervest odavate elektriautode seeriast. «Selline saab nüüd olema meie Ameerika elektriautostrateegia tuum,» ütles Farley. «Me peame selle asja lõpule viima.»

Ford lõpetab täielikult oma F-150 kastika elektriversiooni, mille nimi oli Lightning, tootmise. Selle asemel hakatakse valmistama läbisõidupikendiga varianti.

Hübriididele üleminek hoogustub kogu maailmas, kuna selliseid sõiduriistu peetakse taskukohasemaks ja praktilisemaks tarbijate jaoks, kes tõrguvad puhtalt elektrile üle minemast.